מצוינות ותרומתה לארגון

מצוינות מאפשרת לנפץ את תקרות הזכוכית האישיות, הניהוליות והארגוניות, ואז מתגלה עולם חדש של אפשרויות, כאשר הבלתי אפשרי של אתמול, הופך להישג של היום.

ארגונים וחברות חיים בעולם מפתיע, מתחדש ודינאמי הדורש מהם להיות ערניים וגמישים. במציאות כזו אין שליטה רבה על העתיד לבוא, אבל כן יש שליטה על הבחירות ועל ההחלטות המתקבלות ברמה היומית. הבחירות הללו ישפיעו על עיצוב ההווה ועל הזדמנויות העתיד.

בהקבלה לעולם הספורט, לבחירות הללו תהיה השפעה על איך יראה המשחק, על משך הזמן בו הארגון או העסק ישארו על המגרש ועל ההישגים בפועל.

אם זה נראה חשוב, כדאי כבר היום להתחיל לפתח את יסודות הארגון, כך שיהוו עוגן חזק בשגרה וגם במשבר.

היסודות המשמעותיים של כל ארגון ועסק הם ההון האנושי, תהליכי עבודה וקבלת החלטות, ויכולת ליזום ולהסתגל לשינויים. המשותף לכל אילו הוא היכולות והמיומנויות של העובדים והמנהלים, הן היתרון התחרותי והן המפתח להישגים יוצאי דופן, ליוזמות, לפתרונות ולצמיחה. הדבר נכון גם בתקופה זו, בה טכנולוגיות AI משתלבות בעולם העבודה.

מצוינות כתפיסה מעודדת להיות בתנועה, לחקור, ללמוד, לשאוף לשפר ולהשתפר כדי לצמוח ולגלות אפיקים חדשים. אלו בדיוק העקרונות הדרושים בעולמינו התזזיתי, וזו הגישה שכדאי לטפח בקרב העובדים, הצוותים והמנהלים.

אני מאמינה שבכל אדם וארגון טמונה היכולת להיות מצוין ולהגיע לתוצאות נפלאות.
מצוינות זמינה לכל מי שמוכן להתמסר אליה, זהו מסע אין סופי של התחדשות, התפתחות והישגים יוצאי דופן. התפקיד שלי הוא לסייע באימוץ הגישה ובתרגום הפרקטי שלה לשטח.

המילה "מצוינות" לעיתים נתפסת כמאיימת ועלולה להתפרש לא נכון, ולכן אמחיש נקודה חשובה. מצוינות היא אינה בהכרח הצטיינות, היא אינה מרדף אחר שלמות ואינה סביבה קשוחה של תחרותיות בין האנשים ובין המחלקות. מצוינות היא כן מקצוענות, סקרנות, למידה, מחויבות, מוכנות להתפתח ולהיות הגרסה הטובה של עצמך בכל יום מחדש.

מצוינות היא כן חתירה להצלחה אישית, צוותית וניהולית, באמצעות עשייה מתוך בהירות, מיקוד ואיכות. למצוינות יש השפעה על הערך העצמי של העובד ושל המנהל, ועל יכולות ומסוגלות הארגון או העסק. זהו מסע שאין לו סוף כי אין סוף לאפשרויות, וברגע שמסגלים את התפיסה הזו ומפתחים את היכולות, מתחילים לחוות את העולם כמסקרן ובעל הזדמנויות יותר מאשר כמגביל ומאיים.

מצוינות משמשת כמצפן, היא עוזרת לנווט בתהליך קבלת החלטות, היא כלי רב עוצמה לכל מי שתנועה והתפתחות חשובים לו, בין אם זה אדם פרטי, בעל תפקיד או הארגון.

באימוץ תפיסת המצוינות, העובדים, המנהלים, הארגונים והחברות יכולים להיתרם בכל אחד מהבאים:

 • מצוינות מפתחת פרואקטיביות ופרודוקטיביות ומשפרת את היעילות התפקודית
 • מצוינות תורמת לצמיחה ארגונית, לחסכון בעלויות ולרווחיות
 • מצוינות מפתחת יצירתיות, יוזמות, גמישות והסתגלות יעילה לסביבה המשתנה
 • מצוינות מפתחת צוותים ומנהלים מקצועיים, ממוקדים ופוריים יותר
 • מצוינות מעודדת סביבת עבודה פורייה ויצירת דרכים לפתרון קונפליקטים יעיל
 • מצוינות עוזרת לשמור על חוסן אישי וארגוני בשגרה ובמשבר
 • מצוינות עוזרת לפתח חשיבה ממוקדת ותוצאתית
 • מצוינות מפתחת יכולות ועצמאות אישית, מקצועית, ניהולית ועסקית
 • מצוינות תורמת להנאה ושביעות רצון מהעבודה ובכך מחזקת מחוברות עובדים ושמירה על הידע הארגוני
 • מצוינות ממקסמת את הערך לכלל הלקוחות ובכך מסייעת בבניית מוניטין מקצועי ועסקי
 • מצוינות מעודדת יצירת סביבה של גאוות יחידה ובניית מותג מעסיק
 • מצוינות מקדמת ערכים של אחריות חברתית ומחויבות לסביבה ולקהילה
 • וזה לא הכל….

שירותים בתחום פיתוח וליווי מנהלים ואימון למצוינות:

להמשך הקריאה
להמשך הקריאה
להמשך הקריאה
להמשך הקריאה

למידע ותאום שיחה ללא התחייבות, השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

לפרטי התקשרות